У Києві мовитимуть ще 4 радіостанції у цифровому форматі

27.07.2018

26 липня Національна рада підбила підсумки конкурсу на цифрове радіомовлення в Києві. У стандарті DAB+ мовитимуть ще 4 радіокомпанії. Наразі в цифрі у Києві здійснюють мовлення 9 радіостанцій.

Переможцями конкурсу на цифрове радіомовлення у Києві стали такі компанії:
1. Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України, м. Київ («Армія FM – військове радіо»);
2. ТОВ «ТРК «Бізнес-Радіо», м. Київ («Бизнес радио»);
3. ТОВ «Українська радіо група», м. Київ («DJ FM»);
4. ПП «Компанія «Нова хвиля», м. Київ («POWER FM»).

Ліцензії на радіомовлення у цифровому стандарті видані телерадіоорганізаціям на 7 років.

Під час розгляду цього питання член Національної ради Сергій Костинський привітав присутніх з тим, що відбувся другий конкурс щодо розбудови цифрового радіомовлення в Україні. Він зауважив, що це експеримент, який розпочинається в Києві. У цьому році Національна рада уже провела один конкурс, і дев’ять радіостанцій отримали ліцензії на цифрове мовлення за технологією DAB+. Сергій Костинський повідомив, що у вересні в Берліні заплановано презентувати результати цієї роботи і розповісти про те, яким чином розбудовується цифрове радіомовлення в Україні. За словами члена Національної ради, регулятор проведе ще третій конкурс на одне місце у мультиплексі. За успішності всіх трьох конкурсів Київ отримає чотирнадцять радіостанцій: різнопланових, різноформатних, які можна буде почути у приймачах DAB+.

Нагадаємо, у запропонованому на конкурс мультиплексі передбачено 14 місць. У ньому вже розпочали цифрове мовлення радіокомпанії, які перемогли у конкурсі 17 травня ц.р.:
ТОВ «ТРК «ІФ Медіа-груп», м. Київ («Радіо Марія»);
ТОВ «Воздвиженка артс хауз», м. Київ («Old Fashioned Radio»);
БО «Благодійний фонд «Мейдейарт», м. Київ («Zemlya»);
ТОВ «Консенсус медіа», м. Київ («Hype radio»);
ПрАТ «Радіокомпанія «Гала», м. Київ («Країна ФМ»);
ПАТ «НСТУ», м. Київ («Українське радіо»);
ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Промінь»);
ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Культура»);
ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ», м. Київ («Радіо Мейдан»).

ТОВ «Київське цифрове радіо», м. Київ («Перше цифрове») також здобуло перемогу у цьому конкурсі, але в усталений термін не сплатило ліцензійний збір. Відповідно за невиконання норми закону Національна рада змушена була скасувати попереднє рішення про визначення зазначеної компанії переможцем конкурсу, а також оголосила конкурс на одну програму частотного блоку 7D (194.064) у м. Києві. Заяви від телерадіоорганізацій на участь у конкурсі приймаються із 27 липня до 27 серпня (18:00) за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601, тел. 234-97-13.