У квітні й травні Національна рада оголосить конкурси на частоти, які прораховані для потреб АТО і Криму

19.04.2017

Комісія з питань відновлення мовлення при Міністерстві інформаційної політики ініціювала замовлення прорахунку нових частот у Луганській і Донецькій областях і погодила перелік частот на території проведення АТО та в Херсонській області, щодо яких Національна рада має оголосити конкурси.

На конкурси потраплять FM-частоти, що були прораховані в Покровську, Костянтинівці, Бахмуті та Краматорську Донецької області; у Щасті, Старобільську і Кремінній Луганської області.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, упродовж останніх трьох років для територій проведення антитерористичної операції практикується   спрощена процедура – надання дозволів на тимчасове мовлення. Однак на дозволи можуть претендувати лише ті компанії, які вже мають ліцензії Національної ради, що обмежує появу нових мовників. «Ми ініціюємо конкурси саме для того, щоби в зоні проведення АТО з’явилися нові радіостанції», – наголошує Сергій Костинський.

Крім того, Комісія ініціювала замовлення нових FM-радіочастот: у Станиці Луганській, Попасній, Світлодарську Луганської області; в Авдіївці та Мар’їнці Донецької області, що дозволить збільшити кількість українських мовників на лінії розмежування. 

Також для потреб Криму Комісія рекомендувала проведення конкурсу на цифрову частоту, прораховану для с. Чонгар Херсонської області. Завдяки цьому крокові північ півострова у найближчі місяці буде охоплена цифровим сигналом 4 – 5 українських телеканалів у стандарті DVB-T2.

Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зазначає, що наразі Міністерство продовжує консультації з країнами-союзниками щодо залучення технічної допомоги для потреб розвитку суспільного мовлення в зоні проведення АТО та поза її межами.

Розвиток мовлення на території проведення АТО і на територію Криму відбувається в рамках діяльності Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення. Очолюють Комісію керівники Міністерства інформаційної політики України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.