У Харкові відбулася міжнародна медіа-конференція «Глобальне село, діти, телебачення та кіно»

27.09.2013

26 вересня у Харківському національному університеті ім. В.М. Каразіна в рамках V Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» та днів СІFEJ в Україні відбулася Міжнародна медіа-конференція «Глобальне село, діти, телебачення та кіно». Учасників вітали голова Харківської обласної ради, голова оргкомітету фестивалю «Дитятко» Сергій Чернов, ректор університету Віль Бакіров.

«У сучасному стрімко змінюваному світі популярний вислів: хто володіє інформацією – володіє світом, видається таким, що втратив актуальність, – зазначив Сергій Чернов під час відкриття конференції. – Враховуючи кількість і багатовимірність інформації, яку людина може почерпнути із засобів масової комунікації, і особливо мережі Інтернет, напевно, буде правильно сказати, що володіє світом той, хто краще вміє користуватися інформацією. І якщо потік інформації часто ставить у глухий кут дорослих людей, то непідготовлена свідомість дитини чи підлітка постає перед загрозою серйозної деформації, наслідки якої будуть позначатися все життя. А оскільки мова йде про масові засоби комунікації, то це загроза цілим поколінням, всьому суспільству».

Учасники обговорили теми: «Кіно і телебачення як інструмент для соціальної згуртованості»; «Криза в Європі та її вплив на телебачення для дітей»; «Контент сучасних дитячих програм і фільмів на прикладі різних країн світу усіх континентів»; «Що дивитися дитині: аналіз прокатного кіноринку України»; «Діти і телебачення: аналіз глядацьких уподобань»; «Сучасні особливості культурних стратегій для дитячої аудиторії: медіа-арт».

У конференції взяли участь представники кіно- і медіасфери із багатьох країн світу. Зокрема, Греції, Румунії, ПАР.