У готелі «Монкастро» припинено трансляцію каналів «Новоросія» і «Оплот»

11.06.2018

Національна рада миттєво відреагувала на звернення громадян про можливість перегляду каналів «Новоросія», «Оплот» та інших у готелі «Монкастро» (с. Затока Білгород-Дністровського району Одеської області). Представник Національної ради в Одеській області звернувся до обласних відділень Головного управління Національної поліції та Управління Служби безпеки України, і в результаті відповідних дій це порушення припинено.

Ситуація з можливістю перегляду обмежених для трансляції програм в готелі «Монкастро» виникла у зв’язку з використанням телевізорів марки «Samsung» (виробництва Угорщини) з функцією SmartTV із заводським встановленням безкоштовного програмного забезпечення Peers.TV, яке дає можливість переглядати будь-який контент, що безперешкодно надається для доступу в мережі Інтернет.

Як було з’ясовано, готель не використовує кабельну телемережу для підключення телевізорів у номерах, а застосовує їх безпосереднє підключення до локальної комп’ютерної мережі, яка забезпечує доступ до глобальної мережі Інтернет. Послуги доступу готелю до мережі Інтернет надає ПП «ТРК АТВ плюс», але ця компанія не надає для «Монкастро» провайдерських послуг аналогового або цифрового  телебачення.

Керівництво готелю видалило програму Peers.TV на всіх телевізійних пристроях, розміщених у готелі, що унеможливило відпочивальникам подальший перегляд контенту антиукраїнського характеру та вибачилося на своєму сайті за цю ситуацію.