У Чернігові відбувся онлайн-семінар щодо інформаційної безпеки

01.03.2021

26 лютого у Чернігові відбувся онлайн-семінар «Інформаційна безпека та захист персональних даних» в рамках навчання для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівської області, в якому взяла участь представниця Національної ради у регіоні Ірина Сенченко.  Захід організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Ірина Сенченко ознайомила учасників навчання зі структурою телерадіопростору Чернігівської області в контексті інформаційної безпеки, а також звернула увагу на необхідність розвитку медіаграмотності. Вона розповіла про особливості «мови ворожнечі», законодавчі вимоги щодо її використання, пояснила, як читати новини і не наражатися на небезпеку. Крім того, представниця розтлумачила, що таке фейки, як їх відрізняти від правдивої інформації і убезпечитись від їх «споживання», а також на які аспекти варто звертати увагу під час здійснення власних публікацій у соціальних мережах.  

До навчального семінару також долучилася Наталія Коваленко, заступник директора Центру, голова ради Подільського центру соціальних технологій Оксана Яцюк, яка зупинилася на особливостях інформаційної безпеки в умовах епідеміологічної ситуації. Про правові та практичні аспекти захисту персональних даних ішлося у виступі Ірини Жмаки, регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області. А Валерій Сорокін, начальник відділу співпраці зі ЗМІ управління інформаційної діяльності та видавничої справи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, зосередив увагу учасників на основних аспектах роботи у мережі «Фейсбук».

У навчальному семінарі узяли участь 127 осіб.