У Будапешті розпочався семінар «WorldDAB» з питань цифрового радіо

23.05.2019

У Будапешті з 22 по 24 травня широко обговорюватимуться питання розвитку цифрового радіо – глобальна галузева організація «WorldDAB» проводить семінар, а також відбудеться конференція МВТ-2019. У заходах бере участь помічник-консультант члена Національної ради Юлія Нечипоренко.

Розвиток цифрового радіомовлення є актуальним питанням для України. У 2018 році Національна рада проліцензувала 14 радіостанцій для мовлення в цифровому стандарті, серед них 3 програми Суспільного радіо. У процесі впровадження цього пілотного проекту в Києві було налагоджено співпрацю з організацією «WorldDAB», яка нині організувала в Будапешті перший семінар «Найкращі практики розгортання багатоканальних мереж звукового радіомовлення», його проводить профільний Комітет з питань спектра та розгортання мереж (SCIN).

Питання підтримки впровадження мереж DAB обговорюватимуться і під час щорічної Конференції МВТ-2019, яка збирає фахівців у сфері медіа та виробників передавального обладнання.

Під час семінару «WorldDAB» свої практики впровадження цифрового радіо представили Німеччина, Велика Британія, Італія, Норвегія, Польща і Франція.

«У Європі кількість слухачів цифрового радіо дедалі збільшується, цьому сприяє і поява нових автомобілів із відповідними приймачами. Старт цифрового радіомовлення в Україні минулого року підтверджує, що ми рухаємося в загальноєвропейському тренді», – зазначила Юлія Нечипоренко, спілкуючись із іноземними колегами.

Довідково: Метою участі Національної ради у заходах є долучення до обговорень основних аспектів розбудови цифрового радіомовлення у форматі DAB і DAB+ та найкращих практик розгортання одночастотних мереж (SFN). Зважаючи на масштабне розгортання цифрового радіомовлення формату DAB+ по всій Європі та за її межами, а також для  підтримки впровадження мереж DAB було створено Комітет WorldDAB з питань спектра та розгортання мереж (SCIN).