У Копенгагені (Данія) завершився захід «Платформи, люди і політика: хакатон з обміну знаннями для розбудови стійкості у Східній Європі». Його учасники дискутували про можливі рішення для зміцнення підзвітності соціальних мереж. Член Національної ради Олександр Бурмагін взяв участь у цьому обговоренні.
Міжнародна коаліція розпочала дискусію про те, як поєднати зусилля громадянського суспільства і великих платформ для створення сприятливого цифрового середовища. Експерти міжнародної групи фахівців групи HLEG, до складу якої входить і Бурмагін, представили напрацювання щодо підзвітності платформ у Грузії, Молдові та Україні. Вони повинні дати можливість організаціям громадянського суспільства промотувати політику відповідальності платформ.
Олександр Бурмагін розповів учасникам про те, яким чином Україна працює над імплементацією європейських актів у сфері медіа та цифрових послуг. Зокрема, і про створену при Міністерстві цифрової трансформації робочу групу, яка займається впровадженням цих актів. Найбільшим викликом для України сьогодні, за його словами, є наближення інструментів ЄС до законодавства країн-кандидатів.
Наразі є розуміння, що імплементація в Україні Акта про цифрові послуги (DSA), Європейського акта про свободу медіа (EMFA) та Акта про цифрові ринки (DMA) відбуватиметься поетапно. Першим кроком, на його думку, має стати визначення національного координатора цифрових платформ.
Нині Україна готується до переговорів з Європейською Комісією щодо імплементації цих актів, які мають відбутися у березні 2025 року.
За оцінками Олександра Бурмагіна, у другій половині 2025 року в Україні будуть зроблені перші кроки щодо ухвалення законів про DSA.