Цифровим телеканалам із Сум та Одеси оголошено попередження

26.09.2019

26 вересня Національна рада оголосила попередження ТОВ ТРК «Академ TV», м. Суми, і ТОВ «Телеконект», м. Одеса, які мовлять у багатоканальній мережі МХ-5. Підставою стали результати позапланових перевірок, що були проведені в серпні.

Обидві компанії порушили вимоги частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», які зобов’язують ліцензіатів дотримуватися умов ліцензії і визначеної програмної концепції мовлення.

Так, під час перевірки «Академ TV», яка проводилася на підставі моніторингів від 25 і 30 червня 2019 року, з’ясувалося, що мовник зменшив обсяг культурно-мистецьких, дитячих передач (25 червня 2019 року їх в ефірі не було взагалі), а також підбірки музичних творів.

Не дотримано і вимог ліцензії щодо логотипа. ТОВ ТРК «Академ TV» має мовити із логотипом «ATV», а фактично передачі транслювалися з двома логотипами «NEWSONE» та «ATV» − 25 червня 2019 року − упродовж 12 год. 43хв./добу; 30 червня 2019 року − упродовж 16 год. 04 хв./добу.

Подібні порушення виявлені і перевіркою ТОВ «Телеконект» на підставі моніторингу від 31 липня 2019 року. Компанія зменшила мінімальний обсяг культурно-мистецьких передач: за ліцензією їх має бути 2 год. 15 хв./добу, фактично –14 хв./добу. Зовсім не транслювалися передбачені ліцензією науково-просвітницькі, розважальні, дитячі передачі та фільмопоказ. Змінено і формат із інформаційно-культурологічного з фільмопоказом на інформаційно-аналітичний.

Також не відповідає вимогам ліцензії логотип. Замість логотипа  із зображенням круглої площини з рівновеликими кільцями, кожне з яких розташоване в середині іншого, що мають жовтий, білий, блакитний і синій кольори, до нього було додано (протягом 17 год. 54 хв.) логотип «112 УКРАЇНА».

Національна рада зобов’язала увідповіднити діяльність компаній до вимог чинного законодавства.