Цифрового мовника з Київщини та одеський кабельний телеканал позапланово перевірять за недотримання вимог законодавства

02.08.2018

2 серпня на черговому засіданні  Національна рада ухвалила рішення, відповідно до якого невдовзі буде проведено позапланові безвиїзні перевірки діяльності двох компаній — ТОВ «Телерадіокомпанія «ОНТ», м. Одеса (логотип «ОНТ») і ТОВ «Мультиплексресурс», м. Вишневе Київської обл. (логотип «ПРАВДА ТУТ ЛЬВІВ»).

Розглянувши інформацію, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 16 і 26 липня 2018 року, Національна рада виявила, що в діяльності двох  ліцензіатів — кабельного телеканалу «ОНТ» та мовника багатоканальної мережі «ПРАВДА ТУТ ЛЬВІВ»  — наявні ознаки порушення вимог частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Зокрема, регулятору стало відомо, що станом на 16 липня 2018 року реальна юридична адреса одеської компанії ТОВ «Телерадіокомпанія «ОНТ» не відповідає тій, що зазначена в її ліцензії. Відповідні зміни  мовник вніс до Єдиного державного реєстру ще 23 квітня 2017 року. Національна рада нагадувала ліцензіату про необхідність подачі заяви про переоформлення ліцензії на мовлення у зв’язку зі зміною юридичної адреси, однак незважаючи на це ТОВ «Телерадіокомпанія «ОНТ» дотепер не виконало цього зобов’язання і заяви регулятору не надало.

Щодо іншого мовника Національна рада з’ясувала, що 26 лютого 2018 року ліцензіат із Київщини ТОВ «Мультиплексресурс» змінив інформацію стосовно складу або засновників компанії. Відтак у його ліцензії на багатоканальне телемовлення власником зазначений — Філонов Сергій Анатолійович. Однак відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру станом на 26 липня 2018 року засновниками (учасниками) ліцензіата в установчих документах зазначені — Гришин Іван Євгенійович, Островський Олександр Борисович і Левицький Василь Васильович. Національна рада до сьогодні не одержала заяви від ТОВ «Мультиплексресурс» про переоформлення ліцензії на мовлення у зв`язку зі зміною прямого власника (співвласника) та/або кінцевого бенефіціарного власника (контролера), як того вимагає від ліцензіатів чинне законодавство.

З огляду на те, що неподання заяви про переоформлення ліцензії на мовлення, маючи на те  відповідні підстави, є ознакою порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада вирішила провести позапланову безвиїзну перевірку діяльності обох ліцензіатів – ТОВ «Телерадіокомпанія «ОНТ», м. Одеса і ТОВ «Мультиплексресурс», м. Вишневе Київської обл.

Згодом за результатами проведеної перевірки на дотримання вимог чинного законодавства України регулятор ухвалить відповідні рішення стосовно обох компаній.