Цифрове телебачення дійшло до Чернігова

19.09.2011

15 квітня в Чернігівській облдержадміністрації відбулася нарада керівників телерадіоорганізацій Чернігівської та Житомирської областей з питань впровадження цифрового мовлення.

Нараду вів представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області Леонід Мельник. У заході взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко, генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Вадим Самсоненко, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Житомирській області Сергій Антонюк.

У своєму виступі Леонід Мельник охарактеризував процес впровадження цифрового мовлення на Чернігівщині та Житомирщині. Звертаючись до учасників наради, він наголосив на важливості здійснення переходу телерадіомовлення на цифрові стандарти. На разі дуже важливо надати якомога повнішу інформацію місцевим і регіональним мовникам про стан розбудови цифрової телемережі, умов входження в неї ефірних телекомпаній та забезпечення координації дій у трикутнику «Національна рада – провайдер цифрової телемережі – мовник».

Він зазначив, що вчасне впровадження цифрового телебачення гарантує збереження частотного ресурсу та, відповідно – цілісного телерадіопростору, особливо у прикордонних районах Чернігівської та Житомирської областей. План розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затверджений Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, передбачає впровадження цифрового телемовлення для регіональних і місцевих мовників у мультиплексі МХ-5.

Підсумовуючи, представник Національної ради в Чернігівській області наголосив, що активна позиція місцевих і регіональних мовників буде вирішальною для мінімізації втрат і незручностей при переході на цифровий формат мовлення. Ті місцеві мовники, які не виграють конкурс, або з тих чи інших причин не візьмуть у ньому участь, матимуть можливість продовжувати вести аналогове мовлення. Але в 2015 році, відповідно до міждержавної угоди «Женева-2006», аналогове мовлення на території України має бути відключене. Планується, що до серпня 2011 року всі програми в загальнонаціональній мережі мовлення у складі мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 мають бути заповнені. Відключення аналогового мовлення почнеться в 2013 році.

Заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко зазначив, що 8 телерадіокомпаній області готові до переходу на цифрові стандарти мовлення. Він звернув увагу керівників телерадіокомпаній на необхідність широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення Чернігівщини про впровадження цифрового телебачення. Разом з тим, на його думку, потрібно підвищувати рівень кваліфікації працівників телерадіокомпаній.

Своєю чергою Вадим Самсоненко окреслив технічну складову переходу на цифрове мовлення і запевнив, що все необхідне обладнання буде змонтовано вчасно.


Перейти до вмісту