Цифрове радіо транслюватиметься в добрій якості – запевняє Концерн РРТ

02.03.2018

Для забезпечення мовлення цифрового радіо, конкурс на яке провела Національна рада 29 березня цього року, Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення провів експерименти із запуску радіо в цьому стандарті та переконався у добрій якості сигналу на всій території Києва і прилеглих районів. Про це повідомив під час прес-конференції 29 березня генеральний директор Концерну Петро Семерей.

 Випробування були проведені 21 березня. «Спочатку ми включили з потужністю 1,5 кВт найсучасніший передавач фірми «Rohde & Schwarz», їздили по Києву і за його межами, скрізь чутливість була добра, якість була дуже добра… Коли ми включили передавач меншої потужності іншого виробника, якість була дуже чудова, і в межах міста не було пропадань сигналу, їздили і слухали в автомобілях», –  повідомив Петро Семерей.

Він висловив переконання, що тільки-но мережу буде запущено, цифрове радіо отримає значний поштовх для розвитку, і постачальники почнуть завозити в Україну приймачі цифрового радіо DAB+. За словами Петра Семерея, він спілкувався із дрібнооптовими постачальниками обладнання, і вони вже готові заполонити ринок недорогими радіоприймачами різних варіантів і різних конструкцій.

Також генеральний директор Концерну РРТ зауважив, що для того, аби цифрове радіо розвивалося якомога швидше, Концерн пішов назустріч і встановив дуже низьку ціну на вартість своїх послуг. «Це є загальне правило економіки бізнесу: входження в ринок не повинно мати жодних перешкод… Тому ми встановили мінімальну ціну з розрахунку, що буде 15 радіостанцій. На сьогодні їх  вже є 10, але як було сказано, найближчим часом буде ще проведений конкурс, а чим більше радіостанцій, тим собівартість послуги знижується. І ми матимемо також можливість тримати невисокі ціни на наші послуги з тим, щоб ринок розвивався», –  висловився П. Семерей.

Зураб Аласанія, голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка отримала на конкурсі цифрового радіо три місця для радіопрограм «Українське радіо», «Радіо Промінь» і «Культура», повідомив на прикладі суспільного мовника, що вартість поширення програм для однієї програми становитиме 4900 – 5000 тис. грн. у місяць. 

Всі учасники конференції, а серед них були ще голова Національної ради Юрій Артеменко, член Національної ради Сергій Костинський,  керівник «Країни ФМ» Богдан Болховецький, висловили впевненість, що започаткований Національною радою експеримент матиме гарні результати, і цифрове радіо в Україні розвиватиметься швидкими темпами.


Перейти до вмісту