Триває робота підгруп Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

16.10.2012

15 жовтня поточногороку відбулося засідання робочої групи Координаційної ради з питань інформаційної політики, відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики.

Групу, до якої входять представники громадських інституцій та органів державної влади, очолює заступник голови Національної ради Лариса Мудрак.

Члени робочої групи розглянули дев’ять питань порядку денного та ухвалили рішення, які будуть передані до Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства та відповідних державних структур.

Зокрема, під час обговорення питання про створення та діяльність громадських рад було зазначено, що станом на 12 жовтня 2012 року сформовано 603 громадські ради майже при всіх центральних органах державної влади, і лише при чотирьох досі такі дорадчі органи не діють.

Аналіз практики діяльності структурних підрозділів органів виконавчої влади засвідчив доцільність створення відповідних структурних підрозділів на рівні управління для міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та на рівні відділу в складі профільного управління для обласних державних адміністрацій. Також наголошується, що для забезпечення виконання сукупності функцій зв’язків із громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства має бути створеноокремий структурний підрозділ. Рекомендовано уникати невиправданого дублювання або розмежування функцій між різними підрозділами.

З-поміж розглянутих питань, ішлосятакож про запровадження оцінки діяльності органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів за напрямом «Робота з громадськістю». Цей підхід можливо реалізувати через розробку та затвердження постанови Кабінету Міністрів України.

Стосовно розроблення та запровадження навчальних програм підвищення кваліфікації державних службовців розглядалася програма короткострокового тематичного семінару «Взаємодія з громадськістю у процесі формування і реалізації державної та регіональної політики». Членами робочої групи було висловлено зауваження. Науковці Київського національного університету ім. Т. Шевченка мають здійснити експертну оцінку цієї програми та надати свої пропозиції і зауваження.

Щодо участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, робоча група ухвалила звернутися до Координаційної ради, аби та своєю чергою звернулася до Верховної Ради України з проханням у найстисліші терміни розглянути законопроект, який уже давно чекає своєї черги у Парламенті.

Докладний аналіз щодо забезпечення виконання норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» надав керівник ГУ забезпечення доступу до публічної інформації АПУ Денис Іванеско. Зокрема, він відзначив безперечний успіх впровадження законодавчих норм та навів загальну статистику. Було зауважено, що у державних органах влади працює 343 державні службовці, покликані забезпечувати доступ до публічної інформації. З часу набуття чинності закону надано понад 50 тисяч відповідей. Кожне 10 звернення надходило від засобів масової інформації. 92% відповідей надавалися у п’ятиденний термін, кожен 3–4 запит надходив електронною поштою.

На цей час існують питання, які мають бути врегульовані із внесенням змін до чинного закону, наприклад, це стосується документів, що зберігаються у розпорядників інформації під грифом «Для службового користування».

Члени робочої групи також погодили розробку однієї з трьох запропонованих Кабінету Міністрів України Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Держкомтелерадіо цільових програм, а саме –розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від шкідливої інформації, що може поширюватися медіа.

У роботі засідання взяли участь: М. Лациба – керівник програм ГО «Український незалежний центр політичних досліджень»; В. Зубчук – представник Національного агентства України з питань державної служби; Д. Іванеско – керівник ГУ забезпечення доступу до публічної інформації АПУ; В. Купрій – виконавчий директор БФ «Творчий центр ТЦК»; С. Кондзеля – завідувач відділу взаємодії з органами виконавчої влади ГУ забезпечення доступу до публічної інформації АПУ; С. Вихрист – незалежний експерт з питань міжнародно-екологічного права; С. Абрамов – директор департаменту телебачення і радіомовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Л. Губерський – ректор Київського національного університету ім. Т. Шевченка; Т. Малькова – директор Міжнародної благодійної організації «Інформаційний Центр «Зелене досьє»; В. Звонар – старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України; В. Фесенко – голова правління ГО «Центр прикладних політичних досліджень «Пента»; М. Кухар – представник Міністерства соціальної політики України.

Довідково: Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства створена відповідно до Указу Президента 25 січня 2012 року, її головою призначено радника Президента України – керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марину CТАВНІЙЧУК.


Перейти до вмісту