Триває робота над створеннями правил мовлення, які покликані захищати інтереси дітей

25.05.2016

24 травня відбулося засідання робочої групи Національної ради зі створення правил захисту дітей у медіа. Обговорювалася вузька тема – участь дітей у програмах і передачах, у яких порушуються питання сексуального насильства.

 Відповідна робоча група була створена після публічного обговорення теми захисту дітей у засобах масової інформації, що відбувалося наприкінці грудня 2015 року та у березні цього року. До неї входять медіа-юристи, психологи, представники індустрії, громадськості, працівники регуляторного органу. Очолює робочу групу перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

 Учасники обговорили пропозиції, які були подані до проекту документа, і хоч вони інколи кардинально різнилися, погодили два основні підходи: перший – тема сексуального насильства над дітьми повинна порушуватися у ЗМІ, оскільки це соціальне явище не можна замовчувати; другий – дітей можна залучати до участі в передачах, але їхні права мають бути максимально захищені, а їх ідентифікацію потрібно унеможливити. Також зазначалося, що цю тему треба висвітлювати як соціальну проблему, а не індивідуальні випадки. Далі члени робочої групи працюватимуть над умовами участі дитини в передачі та конкретними пунктами, які мають мінімізувати ризики її повторної травматизації.

 Під час обговорення наголошувалося, що документ, над яким працює робоча група, має стати актом саморегулювання галузі, а не нормативним документом регулятора телерадіопростору.

 Погоджено алгоритм роботи, наступне засідання групи відбудеться через місяць.