Триває робота над створенням локальних цифрових каналів у стандарті DVB-T2 для мовлення місцевих телерадіоорганізацій

13.11.2018

Після вимкнення аналогового телевізійного мовлення на більшій частині території України Національна рада у співпраці з іншими державними органами  розглядає можливості створення локальних цифрових каналів як у межах зони впевненого прийому на територіях, де є загальнонаціональне цифрове покриття, так і на територіях із «білими плямами», де  цифрового сигналу немає.

Для кращого розуміння телерадіокомпаніями процесу створення локальних цифрових каналів мовлення у стандарті DVB-T2 розроблено покрокову інструкцію «Організація місцевого цифрового мовлення для телерадіоорганізацій, які мають ліцензії на аналогове мовлення і не представлені в регіональних цифрових мультиплексах».

Вона містить детальну інформацію про:

  • порядок замовлення прорахунку частоти для цифрового каналу мовлення;
  • перелік документів, які необхідно подати для участі в конкурсі на вільні цифрові канали;
  • розрахунок розміру ліцензійного збору для отримання ліцензії на багатоканальне мовлення;
  • перелік необхідного обладнання для здійснення цифрового мовлення;
  • зразок форми ЦТ-2 із зазначенням обов’язкових для заповнення полів.

Інструкція стане в пригоді ліцензіатам Національної ради, які мають ліцензії на ефірне аналогове мовлення та прагнуть і надалі мовити уже в цифровому стандарті DVB-T2.

Звертаємо увагу керівників телерадіокомпаній, що прорахунок частот для створення цифрових каналів мовлення здійснюється лише за наявності  фінансових та організаційно-технічних можливостей для мовлення у цифровому форматі, оскільки лише за цих обставин Національна рада має право звертатися за прорахунком частот до ДП «Український державний центр радіочастот» і витрачати виділені для таких цілей кошти державного бюджету.

Сподіваємося, що представлений документ допоможе ліцензіатам у підготовці й поданні до Національної ради документів на прорахунок нових телевізійних каналів мовлення.

Задля пришвидшення процесу переходу винятково на цифровий стандарт мовлення та якісної підготовки необхідного пакету документів Національна рада рекомендує звертатися до представників Національної ради у відповідних областях. Очікуємо, що пакети документів, підготовлені належним чином, будуть подані до апарату Національної ради до 30 листопада 2018 року, що дасть змогу оперативно опрацювати їх та звернутися до УДЦР за прорахунком частот.

Національна рада закликає телерадіоорганізації не зволікати з підготовкою та поданням документів, перелічених у покроковій інструкції. Нагадуємо, що відповідно до вимог Плану використання радіочастотного ресурсу України кінцевий строк використання аналогового мовлення – 1 травня 2019 року.

https://e.issuu.com/embed.html#31564444/65741404