У Національній раді в рамках спеціально утвореної робочої групи і задекларованого курсу на дерегуляцію ринку триває робота над спрощенням процедури ліцензування мовників. 11 березня остаточно підготовлено форму додатка 4 до ліцензії, який прописує програмну концепцію мовлення.
У новому бланку програмної концепції мовлення залишено лише пункти, передбачені статтею 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – необхідність зазначати інформаційно-аналітичні, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважальні передачі, фільмопоказ і музичні твори для теле- і радіомовників та передачі іншого тематичного спрямування із зазначенням у дужках якого саме. Також є графа «дитячі передачі», оскільки вони впливають на розрахунок ліцензійного збору. А от категорії «інше», в якій, зокрема, зазначалися відомості про рекламу, у проекті нового бланку немає.
Частково змінено визначення формату. З’являється можливість визначати формат за цільовою аудиторією або/та за тематичним спрямуванням програм.
У розподілі програмного наповнення обсяг передач, які виходять в ефір протягом доби, запропоновано вказувати у форматі «не менше ніж», що дасть можливість мовникам коригувати сітку ефіру залежно від потреб і певних обставин – святкові дні, трансляція звернень високопосадових осіб тощо. Водночас у таблиці розподілу програмного наповнення розписати слід не менше як 75% загального обсягу мовлення.
Члени Національної ради Владислав Севрюков і Григорій Шверк зазначали, що регулятор усвідомлює потребу внесення змін не тільки до додатка 4, а й до всієї ліцензії. Наприклад, можливо, треба відмовитися від практики переоформлення ліцензій у разі зміни директора, банківських реквізитів чи місцезнаходження передавача. Однак ці зміни можуть відбутися лише зі зміною чинного законодавства, що регулює галузь.
Проект бланка незабаром буде винесено на громадське обговорення.