Триває реалізація Плану дій Ради Європи для України

12.06.2013

12 червня в Міністерстві закордонних справ України відбулося друге засідання Керівного комітету з імплементації Плану дій Ради Європи для України на 2011–2014 роки.

Учасниками засідання були представники Ради Європи, МЗС та залучених до реалізації Плану дій органів державної влади України.

Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення в цьому заході представляли Лариса Мудрак, заступник голови Національної ради, представник України у Керівному Комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства, і Людмила Василенко, завідувач сектору міжнародних зв’язків Національної ради.

Учасники обговорили основні результати та виклики з реалізації Плану дій за період із липня 2012 року по червень 2013 року. Також був презентований переглянутий варіант Плану дій Ради Європи для України на 2011–2014 роки.

Метою Плану дій є сприяння Україні у виконанні її зобов’язань як члена Ради Європи через забезпечення широкого спектру діяльності, спрямованої на надання допомоги в приведенні вітчизняного законодавства та практики його застосування у відповідність до європейських стандартів у сфері прав людини, верховенства права та демократії.

Зокрема, Планом дій передбачено медійний напрям роботи, а саме: «Утвердження європейських стандартів в українському медійному середовищі», якому передував проект, що офіційно закінчився у грудні минулого року, та «Утвердження європейських стандартів в українському медіа-середовищі, системі Інтернет-урядування та захисті даних».

Окреслюючи попередні напрацювання та подальші перспективи співпраці, Лариса Мудрак у своєму виступі зазначила: «Для успішності проектів необхідна гнучка комунікація, коли обидві сторони чітко відчувають можливості та формати для ефективної реалізації проектів».