Триває другий день семінару для представників Національної ради в областях і керівників структурних підрозділів

26.05.2015

26 ТРАВНЯ – ДРУГИЙ ДЕНЬ СЕМІНАРУ «РЕГУЛЯТОРНІ ПОВНОВАЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД», ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ ЗА ПІДТРИМКИ СПІЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА РАДИ ЄВРОПИ «ЗМІЦНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ» Й ЗА УЧАСТІ ЧЛЕНІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ЄВРОПЕЙСЬКИХ РЕГУЛЯТОРІВ.

Учасники розглянули аспекти впровадження суспільного мовлення в Україні та питання дерегуляції галузі. Перший заступник генерального директора Національної телекомпанії України Олександр Харебін розповів учасникам про той обсяг роботи, який виконується нині для перетворення державних телерадіоорганізацій у суспільного мовника. Зокрема, він повідомив, що вже підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів про створення акціонерного товариства «Національна телерадіокомпанія Україна». Проект погоджено майже з усіма необхідними міністерствами, єдиний орган, який поки ще не погодив його – Міністерство юстиції. Також потрібно 4 місяці, аби всі державні мовники, що визначені законом, влилися в НСТУ.

Багато питань, які ставили спікеру представники Національної ради в областях, стосувалися переформатування роботи обласних державних телерадіоорганізацій. Пан Харебін зауважив, що готових рішень ще немає. Для того, щоб ухвалити план дій, керівництво НТКУ має намір найближчим часом зустрітися на місцях із представниками ОДТРК і вже після цього вирішувати стратегічні питання. Перший заступник генерального директора НТКУ зауважив, що єдиного підходу до всіх  телерадіоорганізацій не буде. Кожна компанія розглядатиметься індивідуально,  і з  погляду творчого потенціалу, і з технічного чи господарського.

Досвідом роботи польських суспільних мовників поділилася Кристина Рослан-Кун, радник віце-президента Національної ради з питань мовлення Польщі. Учасники семінару зрозуміли, що є принципова різниця в регулюванні суспільного мовлення двох кран. Польський регулятор у питаннях суспільних медіа має набагато більші повноваження.

Заступник голови Національної ради Григорій Шверк розповів про кроки Національної ради у питаннях дерегуляції галузі. Він нагадав, що наприкінці 2014 року набуло чинності Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Таким чином, значно зменшено перелік документів, необхідних для отримання ліцензії провайдера. Також Національна рада скасувала рішення від 29.08.2012 № 1260, яким запроваджувався окремий порядок формування універсальної програмної послуги. Цей крок дозволив усунути протиріччя і запровадити єдиний підхід у питанні формування УПП.

Одним із останніх рішень регуляторного органу стало ухвалення нової редакції форми ліцензії на мовлення та додатка 4 до неї, який визначає програмну концепцію мовлення. Нині Національна рада  напрацьовує шляхи вдосконалення Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору й Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги та інші вдосконалення регулювання діяльності провайдерів програмної послуги.

Як сказав на закінчення доповіді Григорій Шверк, велика роль у дерегулюванні належить і самим учасникам ринку, які мають бути співрегуляторами. Що більше буде ініціатив, то більше ухвалюватиметься й відповідних рішень Національної ради. «Це тільки перші кроки, але ми будемо підштовхувати ліцензіатів, аби це відбувалося й надалі», наголосив Григорій Шверк.