Три телеканали поповнили перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції

25.03.2021

На засіданні 25 березня регуляторний орган ухвалив рішення про доповнення Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території нашої держави не обмежується згідно з частиною 1 статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» трьома телеканалами: «KINOKAZKA», «FC DINAMO KYIV TV» і «FASHION&STYLE 4K».

Телеканал «KINOKAZKA» (ефірний логотип – «KinoKazka»)що належить компанії «TRES AMIGOS FILMS S.L.», яка перебуває під юрисдикцією Королівства Іспанії, – це дитячий канал, який цілодобово транслює популярні казкові та фантастичні серіали, анімаційні та художні фільми для перегляду дітьми та сім’єю. Програма виходять англійською, російською та українською мовами. Сигнал на територію нашої країни  поширюватиметься за допомогою каналів (DVB-C), IPTv (xDSL/HFC/FTTx), а також через мережу Інтернет.

Регулятор проаналізував документи і програмне наповнення телеканалу і з’ясував, що він зареєстрований у Державному публічному реєстрі постачальників аудіовізуальних медіапослуг Міністерства економіки та цифрової трансформації Іспанії.

Проведений Національною радою моніторинг цього телеканалу щодо дотримання вимог чинного законодавства України та положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення ознак порушень не виявив, реклами в ефірі «KINOKAZKA» не зафіксовано.

Телеканал «FC DINAMO KYIV TV» (країна юрисдикції – Латвійська Республіка)  до Переліку долучено на клопотання ТОВ «Поверхность-інвест», м. Київ.

Ця програма пропонує увазі глядача контент спортивної тематики, зокрема трансляції, спортивні новини та вміст, пов’язаний із футболом. Трансляція ведеться українською і російською мовами 24 години на добу. Способи мовлення, що передбачені ліцензією, – кабель, інтернет, ОТТ, IPTV, супутник. Стандарти технічної якості – одночасно у форматах HD та SD.  До переліку країн, на території яких трансляція програми здійснюватиметься повністю або частково, входить, зокрема, і Україна.

Фільмів, демонстрування яких заборонено на території нашої держави, моніторингом не зафіксовано. Водночас було виявлено трансляцію блоками між частинами або в перервах спортивних передач рекламних сюжетів, які не були чітко ідентифіковані як такі. Компанія гарантує, що трансляція реклами, яка міститься у програмах, що поширюються на територію нашої держави (незалежно від способу здійснення такої трансляції), буде відбуватися лише за умови сплати юридичній особі України і з дотриманням усіх вимог  Закону України «Про рекламу».

Телеканалу «FASHION&STYLE 4K»,  правовласником якого є компанія «CENTRAL MEDIA DISTRIBUTION OÜ», ліцензія видана естонським регулятором. Передачі цього мовника адресовані глядачам, які цікавляться модою і стилем життя. Програми «FASHION&STYLE 4K» виходять англійською та російською мовами. Обсяг програми на тиждень становить 168 годин, у день – 24 години. Стандарт мовлення –  HD/4K, територія поширення  – країни Європейського Союзу.

Сигнал мовлення на території України буде поширюватися через кабель та інтернет (ір-протокол). Реклами і передач з обмеженим доступом в ефірі телеканалу не зафіксовано.

Таким чином, відтепер перелік  дозволених для ретрансляції іноземних програм налічуватиме 182 пункти.