Три іноземні програми вилучено із переліку дозволених для ретрансляції в Україні

12.06.2019

На засіданні 12 липня Національна рада вилучила телеканали «Wedding», «Jetix» та «Jetix Play» (юрисдикція Великої Британії) із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Відповідне рішення було ухвалено на підставі результатів моніторингу Національної ради, а також листів від правовласників компаній і регуляторного органу Великої Британії Ofcom.

Моніторинг іноземних програм за 2019 рік засвідчив, що телеканали «Wedding», «Jetix» та «Jetix Play»  не здійснюють мовлення на території України.

У відповідь на звернення Національної ради стосовно пояснення з’ясованих фактів правовласник телеканалу «Wedding», компанія CREAMDOVE LIMITED, повідомила, що відповідного мовника було ліквідовано. Компанія WALT DISNEY COMPANY LIMITED(THE), що є правовласником програм «Jetix» і «Jetix Play», також сповістила регулятор, що ці телеканали припинили мовлення. 

Регулятор Великої Британії Ofcom у відповідь на лист Національної ради поінформував про те, що не ліцензував суб’єктів із логотипами «Wedding», «Jetix» і «Jetix Play».

З огляду на з’ясовану інформацію, керуючись частиною другою статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і статтями 15, 17, 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», іноземні програми «Wedding», «Jetix» та «Jetix Play»  було вилучено з переліку дозволених для ретрансляції в Україні.