Тростянецькій телекомпанії «TVT» дозволено на час карантину відступити від умов ліцензії

08.12.2021

З огляду на запровадження карантинних заходів в Україні, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, до Національної ради із заявою звернулося КП Тростянецької міської ради «Телерадіокомпанія Тростянець»,  м. Тростянець Сумської області (багатоканальне мовлення, логотип: «стилізоване зображення літер TVT») про тимчасовий відступ від умов своєї програмної концепції. Ознайомившись на засіданні 8 грудня із обґрунтованими компанією змінами, члени Національної ради дійшли висновку, що вони є допустимими.

Запропоновані компанією зміни до програмної концепції стосуються зменшення програм власного виробництва із 12 годин 59 хвилин до 9 годин 44 хвилин. На 5 годин зменшиться і мінімальна частка національного аудіовізуального продукту (у тому числі власного виробництва) – із 20 годин 4 хвилин до 15 годин 3 хвилин. Також мовник вирішив на годину зменшити і максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва. Відтепер вона становитиме 2 годин 57 хвилин замість 3 годин 56 хвилин.

Водночас зміни стосуватимуться і розподілу програмного наповнення телерадіокомпанії. Передбачається зменшити обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних, культурно-мистецьких і науково-просвітницьких передач, розважальних програм. Окрім того, зменшиться кількість часу, відведеного на трансляцію дитячих передач та аудіовізуальних творів, розрахованих на дитячу аудиторію, а також фільмопоказу.

Після завершення карантинних та інших обмежувальних заходів компанія повинна буде відновити повноцінне мовлення, прописане умовами її ліцензії.