Трьом мовникам Одещини призначено перевірки через показ фільмів без прокатних посвідчень

07.09.2017

На підставі моніторингів ТОВ «Телерадіокомпанія «Град», м. Іллічівськ Одеської області («ГРАД»), ТОВ «Телерадіокомпанія «52 Канал», м. Одеса («АРТ 24») і ТОВ «Телерадіокомпанія «Лаванда», м. Одеса («STV»), цим мовникам призначено позапланові перевірки з метою з’ясування дотримання ними профільного законодавства, а також закону про кінематографію.

Моніторинги зазначених компаній були проведені у період із 26 по 30 червня цього року. В ефірі телекомпаній було зафіксовано демонстрування низки фільмів. Відповідно до копій документів, наданих телерадіокомпаніями «Град» і «52 Канал» на вимогу Національної ради, термін дії державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування яких закінчився у 2016 році. Телерадіокомпанія «Лаванда» не надала жодного прокатного посвідчення.

Демонстрування фільмів без дозвільних документів є ознакою порушення вимог пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і частини першої статті 15 Закону України «Про кінематографію».

Після з’ясування усіх обставин під час перевірок Національна рада ухвалить відповідні рішення.