Трьом ліцензіатам оголошено попередження через недотримання ними правил мовлення у дні пам’яті та жалоби

29.08.2018

За результатами позапланових перевірок рішеннями Національної ради 29 серпня до трьох мовників застосовано санкцію оголошення попередження через невиконання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Це – ТОВ «Телерадіокомпанія «Сігма», м. Лозова Харківської обл. (ефірне мовлення, логотип «Σ SIGMA TV»), ТОВ «Бізнес медіа ЛТД», м. Київ (супутникове мовлення, логотип «ПЕРШИЙ ДІЛОВИЙ»), ТОВ «Медіамережі», м. Київ (багатоканальне мовлення (МХ-5), логотип «ВСІ НОВИНИ»).

Результати проведених моніторингів мовлення цих телеканалів за 8 травня – День пам’яті та примирення, 18 травня − День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народ і 20 травня − День пам’яті жертв політичних репресій стали підставами для призначення регулятором 11 липня цього року позапланових перевірок діяльності компаній.

У процесі позапланової перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «Сігма» Національна рада з’ясувала, що 8, 18 і 20 травня в ефірі мовника було відсутнє оголошення о 12.00 хвилини мовчання, а 18 і 20 травня в проміжку ефірного часу з 11:00 до 15:00 телеканал не транслював мінімум раз на дві години інформацію про День пам’яті, як встановлено регуляторним актом.

В ефірі ТОВ «Бізнес медіа ЛТД» 18 травня у проміжок часу з 00.00 до 00.16 було відсутнє на екрані зображення палаючої свічки або іншого стилізованого зображення, які є доречними до відповідної події, також не поширювалася мінімум раз на дві години в ефірному часі інформація про день пам’яті, а 20 травня  такі ж порушення зафіксовані з 00.00 до 19.00.

Позаплановою перевіркою ТОВ «Медіамережі» встановлено, що18 і 20 травня о 12.00 не було оголошено хвилини мовчання, не поширювалася інформація про день пам’яті, а також 18 травня у проміжки часу з 0.00.00 до 0.00.20 і з 11.27 до 13.34, а 20 травня з 0.00 до 01.55 на екрані не було палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, які є доречними до відповідної події.

Враховуючи підсумки позапланових перевірок, національний регулятор оголосив компаніям попередження.

 Національна рада вчергове закликає мовників не порушувати Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті і керуватися ними при плануванні програм і передач, адже такі дні є дуже важливі для утвердження історичної пам’яті незалежної Української держави.