Трьом ліцензіатам оголошено попередження

17.11.2017

16 листопада Національна рада за результатами розгляду матеріалів перевірок ухвалила рішення про застосування санкції «оголошення попередження» до трьох своїх ліцензіатів – ТОВ «Тальнівська районна редакція радіомовлення», м. Тальне Черкаської області, ТОВ «ПТК-Системи», м. Полтава, і ФОП Райський І.В., м. Мелітополь Запорізької області.

Тальнівській районній редакції радіомовлення попередження оголошено тому, що уповноважений представник Національної ради не зміг провести планову перевірку мовника, оскільки за адресою, вказаною в ліцензії, компанія не міститься. Це є порушенням пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу. Крім того, моніторингом Національної ради у період із 16.10.2017 по 20.10.2017 зафіксовано, що ліцензіат не мовить.

Так само не вдалося провести позапланову перевірку ТОВ «ПТК-СИСТЕМИ», про що було складено відповідний акт. Також моніторингом від 28.08.2017 зафіксовано, що цей провайдер програмної послуги не провадить діяльності.

До провайдера ФОП Райський І.В. санкцію застосовано через виявлені під час моніторингу порушення частини дев’ятої статті 39, частин другої, п’ятої статті 42, пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Провайдер не в повному обсязі ретранслює універсальну програмну послугу, зокрема не ретранслюються 4 програми – ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («Запоріжжя»), ПАТ «Медіагруп нові проекти» («ВПТВ»), ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («стилізована літера К»), ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («UA:КРИМ»). Також доступні 2 іноземні програми, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, – «Пятница!», «ТВ-3». Крім того, порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції, оскільки не ретранслюються 8 програм, передбачених ліцензією, натоміть пропонуються 17 програм, які не передбачені ліцензією.

На момент проведення позапланової перевірки виявлені порушення підприємцем усунені.

Усіх ліцензіатів зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.