ТРО «Сокиряни» призначено перевірку через недотримання програмної концепції і вимог чинного законодавства

04.11.2021

Національна рада вирішила позапланово перевірити діяльність КП Сокирянської районної ради «ТРО «Сокиряни», м. Сокиряни Чернівецької обл., з огляду на виявлені моніторингом ознаки порушень ним умов ліцензії і норм чинного законодавства.

Моніторинг мовлення ефіру ТРО «Сокиряни», який проводився 7 жовтня цього року, зафіксував значні відхилення мовника від його програмної концепції. Зокрема, товариство майже наполовину зменшило частку програм власного виробництва – із 6 год. 10 хв./добу (51,4%) до 3 год. 50 хв./добу (31,9%). Cкорочено й обсяг розважальних програм. Такі передачі за ліцензією мають становити не менше ніж 2 год. 50 хв./добу, а фактично в ефірі їх було зафіксовано 2 год. 13 хв./добу. Окрім того, взагалі немає дитячого контенту, хоча відповідно до умов ліцензії дитячі передачі та аудіовізуальні твори мають звучати в ефірі радіомовника не менше як 45 хвилин на добу.

Також у певні проміжки часу в ефірі радіомовника не звучали його позивні: музичний твір «Позивні телерадіоорганізації «Сокиряни», автор Рудий Ю.А. Законом встановлено, що під час трансляції радіопрограми телерадіоорганізація передає свої позивні не рідше ніж щогодини.

Оскільки в діяльності ТРО «Сокиряни» виявлено ознаки порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частини другої статті 46 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», фахівці регуляторного органу з 19 листопада по 3 грудня цього року включно проведуть позапланову безвиїзну перевірку ліцензіата, і за її результатами Національна рада ухвалить відповідне рішення.