ТРК «Арцизький телецентр» отримала попередження і штра

13.12.2018

Під час засідання 13 грудня Національна рада розглянула результати планової перевірки місцевого радіомовника ТОВ «ТРК «Арцизький телецентр», м. Арциз Одеської обл. (позивні «радіо Арсі»). За порушення програмної концепції та мовних квот до ліцензіата застосовано дві санкції – «оголошення попередження» і «стягнення штрафу».

Ліцензією передбачено мовлення «радіо Арсі» на частоті 92,4 Мгц у  м. Арцизі та с. Кам’янському і на частоті 94,3 Мгц м. Болграді. Однак перевірка виявила, що компанія не мовить у с. Кам’янському і м. Болграді, що є порушенням частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Така ситуація в с. Кам’янському спричинена несанкціонованим перенесенням передавача із с. Кам’янське в м. Арциз Одеської області, що суперечить умовам ліцензії. Також було змінено оператора зв’язку: за ліцензією – Одеська філія Концерну РРТ, фактично – ТОВ «Телерадіокомпанія «Арцизький телецентр».

Дотримання умов ліцензії було проаналізовано на основі моніторингу, проведеного 28.10.2018 на частоті 92,4 Мгц у м. Арцизі. Перевіркою зафіксовано порушення частини восьмої статті 28 профільного закону, оскільки ліцензіат не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Так, зменшено обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач (за ліцензією – 4 год. 30 хв./добу, фактично – 6 хв./добу), немає передбачених умовами ліцензії науково-просвітницьких (за ліцензією – 3 год./добу), освітніх (за ліцензією – 2 год./добу) та дитячих (за ліцензією – 1 год. 20 хв./добу) передач. Тому через такі порушення регулятор оголосив попередження «радіо Арсі» і зобов’язав його упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Водночас мовник припустився недотримання частини п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» через те, що обсяг ведення передач державною мовою становив менше ніж 55% добового обсягу ведення передач, а саме 2,1%. Таке порушення є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» згідно з частиною одинадцятою статті 72 цього закону. Тому Національна рада оштрафувала компанію на суму 979,71 грн (5% ліцензійного збору), яку вона має сплатити до державного бюджету у тридцятиденний термін.