Триває серія офіційних онлайн-заходів Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), присвячених святкуванню Всесвітнього тижня медіаграмотності «Global MIL Week 2020», що проводяться за підтримки Республіки Корея. У заходах 28 жовтня планують взяти участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк, перший заступник голови Валентин Коваль, члени Національної ради Олена Ніцко і Тетяна Руденко, керівник апарату регуляторного органу Сергій Кучерук.
Сьогодні, 28 жовтня 2020 року, можна долучитися до трьох вебінарів: «Роль та значення медіа та інформаційно грамотної молоді перед загрозою дезінформації», «Чи може штучний інтелект, журналістика та бібліотечна справа допомогти у розвитку MIL?» та «Корея у фокусі: COVID-19, дезінфопандемія, медіа та інформаційна грамотність».
У сучасному комплексному медіаінформаційному середовищі молоді люди все частіше покладаються на соціальні мережі для доступу до інформації. Сесія «Роль та значення медіа та інформаційно грамотної молоді перед загрозою дезінформації» запропонує погляди молодіжних лідерів щодо набуття і використання навичок медіа та інформаційної грамотності для участі у процесах розвитку і протидії дезінформації. Спікери представлять інформацію про залучення молоді до реалізації пріоритетів політики з медіаграмотності й інших пов’язаних з нею політик, таких як доступ до інформації і безпечність штучного інтелекту.
Сесія «Чи може штучний інтелект, журналістика та бібліотечна справа допомогти у розвитку MIL?» досліджуватиме потенційні можливості технологічних інструментів у заохоченні людей до навчання медіа та інформаційній грамотності. Навчання людей і доступ до інформації та знань забезпечуються як традиційними, так і технологічними засобами. Екологія спілкування та інформації охоплює інтегровану суміш таких технологічних інструментів та інформаційних просторів, як навчальні класи, радіо, телебачення, газети, музеї і бібліотеки, комп’ютери й інші цифрові пристрої, Інтернет, віртуальну реальність і платформи соціальних медіа, керовані штучним інтелектом. Більшість інформації і знань, які люди отримують із цифрових та електронних засобів масової інформації, надходять до них за задумом. Це означає, що за створенням і поширенням цієї інформації стоїть хтось або якась форма алгоритму, і часто з передбачуваною аудиторією. Спікери розглянуть інноваційні, міждисциплінарні, багатосторонні і прозорі підходи, що можуть застосовуватися при розробці технологічних інструментів з метою розширення рівня медіа та інформаційної грамотності у суспільстві при дотриманні прав людини.
Сесія «Корея у фокусі: COVID-19, дезінфопандемія, медіа та інформаційна грамотність» стане можливістю ознайомитися з напрямом, який Південна Корея визначила для розвитку медіа та інформаційної грамотності в умовах дезінфопандемії, спричиненої COVID-19. На тлі нинішньої безпрецедентної пандемії COVID-19 уряд Південної Кореї реалізував різноманітні заходи щодо блокування розповсюдження вірусу, південнокорейське громадянське суспільство загалом реагувало на пандемію COVID-19 зрілістю, дотримуючись правил соціального дистанціювання і дотримуючись більш суворої особистої гігієни. Незважаючи на це, поширення дезінформації в соціальних мережах і додатках месенджерів викликало занепокоєння та сум’яття серед людей. Зі змінами, які пандемія внесла у повсякденне життя людей, для громадян стає все важливішим зміцнення індивідуальних вмінь медіа та інформаційної грамотності.
Долучитися до #GlobalMILWeek можна, зареєструвавшись на платформі.