ТОВ «ТРК Аккерман» повторно відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії на мовлення

20.12.2019

20 грудня Національна рада на виконання постанови П’ятого апеляційного адміністративного суду від 27.08.2019 у справі № 420/6193/18 повторно розглянула заяву ТОВ «ТРК Аккерман», м. Білгород-Дністровський Одеської обл., щодо продовження строку дії ліцензії на мовлення і відмовила у її задоволенні.

Постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду було визнано протиправним і скасовано рішення регуляторного органу від 14.11.2018 № 2007, а також зобов’язано Національну раду повторно розглянути заяву ТОВ «ТРК Аккерман» щодо продовження терміну дії його ліцензії.

Національна рада, зваживши на постанову суду, при розгляді заяви компанії керувалася Законами України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» та «Про телебачення і радіомовлення», які визначають порядок ліцензування телерадіокомпаній.

Пунктом б) частини сьомої статті 33 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що Національна рада може прийняти рішення про відмову у продовженні строку дії ліцензії на мовлення за умови, якщо протягом строку дії ліцензії ліцензіат порушував умови ліцензії та вимоги чинного законодавства. Ці порушення повинні бути підтверджені рішеннями і санкціями Національної ради, не скасованими у визначеному законодавством порядку, або відповідними судовими рішеннями.

Телерадіокомпанія «Аккерман» має дві санкції Національної ради оголошення попередження, які були застосовані рішеннями регуляторного органу від 06.03.2013 № 507 і від 15.03.2018 № 341 через виявлені порушення законодавства, зокрема те, що компанія не вела мовлення на частотах 68,45 МГц у смт Любашівці; 72,74 МГц у смт Миколаївці; 72,44 МГц у смт Саврані (порушення частини сьомої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»), а також збільшила загальний обсяг мовлення на частоті 104,5 МГц у м. Балті Одеської області (порушення частини восьмої статті 28 цього Закону).

Обидві санкції є чинними й не скасовані в судовому порядку.

Зважаючи на це, Національна рада вирішила відмовити ТОВ «ТРК Аккерман» у продовженні терміну дії ліцензії на мовлення.

Нині на частоті 104,5 МГц у м. Балті Одеської області за результатами конкурсу від 18 квітня цього року мовить ТОВ «Вінтаж ФМ», м. Одеса. ТОВ «ТРК Аккерман» участі у цьому конкурсі не брало.

Водночас на засіданні було дано протокольне доручення апарату Національної ради звернутися до УДЦР щодо прорахунку частот, на які згодом може претендувати і ця компанія.