ТОВ «НЬЮС НЕТВОРК» призначено позапланову перевірку

28.10.2016

З метою перевірки дотримання вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада призначила позапланову перевірку супутниковому телеканалу ТОВ «НЬЮС НЕТВОРК», м. Київ. Відповідне рішення регулятор ухвалив під час засідання 27 жовтня.

Моніторинг ефіру телеканалу у період з 08.08.2016 по 14.08.2016, у часовому проміжку з 17.00 до 23.00 зафіксував вихід політичної реклами партії «За життя» загальним обсягом – 14 хвилин 05 секунд, яка була відокремлена від інших програм і на початку, і наприкінці словами «політична реклама».

Крім того, у період з 08.08.2016 по 11.08.2016 в ефірі ліцензіата транслювалися однакові випуски передачі «А у вас міцні нерви?» загальним обсягом – 03 години 17 хвилин, у якій власник телеканалу «NEWS NETWORK» В.Рабінович агітував голосувати за його партію «За життя».

Відповідно до законодавства проведення передвиборної агітації передбачає наявність виборчого процесу в Україні. За відсутності виборчого процесу в Україні розміщення реклами, зокрема політичних партій, має відбуватися на загальних засадах та з дотриманням вимог, визначених Законом України «Про рекламу». На період проведення моніторингу не було оголошено про початок виборчого процесу в Україні, а політичну партію «За життя» та її кандидатів не було зареєстровано у спосіб, визначений чинним законодавством.

Також 09.08.2016 було виявлено вихід передачі «Червона картка» з використанням фрагменту фільму за участю М.Порєченкова, який входить до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Щоб з’ясувати, чи порушила компанія законодавство, Національна рада призначила їй позапланову перевірку.