15 листопада відбулося чергове засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, під час якого відбулося обговорення розподілу частот цифрового мовлення на лінії розмежування в зоні АТО, а також розглядалась можливість заміни старих аналогових та цифрових передавачів новими.
Учасники переглянули виконання протокольних доручень Комісії попередніх засідань. Заступник Міністра інформаційної політики Артем Біденко розповів про якість покриття та потужності сигналу аналогового телевізійного мовлення вздовж лінії розмежування на території проведення АТО. ,,Слід вжити необхідних заходів для посилення сигналу мовлення у районах, де він слабкий, а також провести інформаційну кампанію серед населення щодо технічних можливостей його отримання”, – зазначив він.
Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення запропонував розмістити нові аналогові передавачі на телевежах у Херсонській та Луганській областях. Нещодавно Концерну РРТ отримав як технічну допомогу для відновлення мовлення на сході України від RTV Radiotelevizija Slovenia (Республіка Словенія) три аналогові передавачі потужністю по 2 кВт кожен. ,,Розміщення нових передавачів істотно збільшить територію мовлення національного телеканалу НТКУ та його регіональних філій в зоні АТО і на Херсонщині”, – наголосив він.
Також члени Комісії дійшли висновку, що розвиток цифрового телебачення в АТО й у Херсонській області, що межує з Кримом, має відбуватися через організацію синхронного цифрового мовлення в Бахмутівці, Попасній Луганської області, Волновасі Донецької області, а також у Скадовську, Лазурному, Каланчаку, Верхньому Рогачику та Великій Олександрівці Херсонської області.
На засіданні Комісії були також присутні Юлія Каздобіна, радник Міністра інформаційної політики, Олексій Макухін, радник Міністра оборони, Олександр Бондаренко, начальник відділу радіомовної служби департаменту радіослужби, і Євген Мирзаков, директор з питань радіочастотних присвоєнь Українського державного центру радіочастот, Володимир Бойко, директор департаменту радіотехнологій Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Валерій Юрченко, заступник директора виконавчого Філії Національної телекомпанії України «Центральна дирекція «Українське радіо» тощо.