Телевізійників області з найнижчим показником державної мови в ефірі додатково ознайомили із законодавчими вимогами

05.10.2018

5 жовтня Національна рада провела для керівників телерадіокомпаній Одеської області прес-конференцію та виїзний семінар-нараду на тему  особливостей виконання вимог законодавства України щодо мовних квот. Від Національної ради у заходах взяли участь начальник відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення Дмитро Швидченко, помічник-консультант члена Національної ради Юлія Нечипоренко і представник регуляторного органу в Одеській області Олександр Салабай. 

Відповідно до звіту Національної ради про результати моніторингу ефірів 176-и регіональних та місцевих телеканалів Одеська область показала у період із жовтня  2017-го по березень 2018 року найнижчий середній показник української мови. Крім того, три із семи телеканалів, у яких фактичний обсяг державної мови не відповідає встановленій законом квоті, також мовлять саме на Одещині: «Третій цифровий», «Думська.TV» і «Південна хвиля».

З 13 жовтня цього року, коли  вимоги закону щодо обов’язкової частки української мови  на телебаченні набудуть чинності, такі показники вже матимуть ознаки порушення Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. Саме тому напередодні завершення дії норм перехідного періоду Національна рада організувала заходи, що допоможуть телерадіокомпаніям Одеської області краще підготуватися до виконання встановлених мовних квот.

Зокрема, помічник-консультант члена Національної ради Юлія Нечипоренко представила місцевим мовникам результати моніторингу частки української мови в ефірі регіональних і місцевих телеканалів у перехідний період, оприлюднених Національною радою на прес-конференції 2 жовтня.

Також під час семінару-наради начальник відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення Дмитро  Швидченко запропонував до уваги одеських мовників методологічні роз’яснення,  які минулого року Національна рада розробила спільно з представниками індустрії. Презентуючи цей документ, він докладно розказав про те, за яким принципом буде проводитися моніторинг виконання телеканалами закону про мовні квоти.

Під час обох заходів запрошені керівники телерадіоорганізацій Одеської області одержали ґрунтовні роз’яснення та практичні відповіді на всі питання щодо належного виконання законодавчих норм.


Перейти до вмісту