Телевізійна вежа у Бахмутівці за кілька тижнів почне забезпечувати населення Луганщини вітчизняними програмами

08.08.2017

4 серпня завершено монтаж нової телевежі заввишки 134 метри біля села Бахмутівки Новоайдарського району Луганської області. За кілька тижнів буде змонтовано необхідне обладнання, і сигнали вітчизняних телерадіокомпаній поширюватимуться на значну територію цього регіону.

За два останніх роки, окрім бахмутівської вежі, були також збудовані висотні споруди в селищі Чаплинці й селі Чонгарі, що значною мірою поліпшило доступ населення в Херсонській, Донецькій і Луганській областях до передач українських мовників.

Голова Національної ради Юрій Артеменко зазначив, що на першому етапі для бахмутівської радіотелевізійної станції виділено 3 аналогових канали, 7 – цифрових та 4 FM-радіочастоти. Як відомо, 27 липня регулятор видав дозвіл ТОВ «Зеонбуд» для організації тимчасового мовлення багатоканальної телемережі МХ-1 для Луганщини.

За словами Міністра інформаційної політики Юрія Стеця, за розрахунками міністерства, завдяки роботі бахмутівської вежі аудиторія українських телеканалів та радіостанцій у цьому прифронтовому регіоні зросте до 85-90 тис. людей. Охоплення населення сигналом українських радіостанцій збільшиться наполовину, аналогового телебачення – більш ніж у чотири рази, запрацює і цифрове телебачення. Всі люди, які мешкають на підконтрольній території Луганщини аж до лінії розмежування, матимуть змогу отримувати інформацію з українських джерел.