Телерадоорганізації „Алюр” відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії

19.09.2011

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 29 вересня не продовжила терміну дії ліцензії телерадіокомпанії „Алюр” з міста Кременчука Полтавської обл.

Таке рішення регуляторного органу пов’язане з тим, що телерадіоорганізація, маючи ліцензію на 24 години мовлення, насправді мовить лише 9 годин, решту 15 годин ретранслює програми іншої телекомпанії.

Голова Національної ради Володимир Манжосов під час засідання, звертаючись до керівника телерадіоорганізації, сказав, що подібне рішення не є першим. На його погляд, буде чесніше, коли компанія отримає ліцензію на той час, який зможе заповнити власним мовленням, а на решту часу під час конкурсу зможе отримати ліцензію будь-яка інша телекомпанія.
На брифінгу, що відбувся по закінченні засідання, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак пояснила журналістам, що ретрансляція де-факто є прихованою суборендою. Вона наголосила, що „зрозумілим є бажання регіонального мовника працювати, бути ефективним, доносити позицію місцевої громади, втілювати найкращі зразки, канони і принципи сучасної журналістики. Однак дисбаланс пропорцій власного мовлення і ретрансляції надзвичайно суттєвий. Тому ця частота буде виставлена на конкурс, до проведення якого компанія мовитиме у звичайному режимі”.

Національна рада вважає, що вирішення у такий спосіб подібних питань сприятиме розвитку самих компаній та їх чеснішої, прозорішої діяльності. „На жаль, ця компанія не поодинока. Звісно, при проведенні конкурсу їй будуть надані преференції, ми будемо зважати на її досвід і на її можливості розширитися. Зараз у них власного мовлення 9 годин, а ретрансляції 15. Такий дисбаланс не на користь ні правдивих підприємницьких взаємин, ні на користь слухача”, – резюмувала Лариса Мудрак.
Член Національної ради Оксана Єлманова на підтвердження узгодженої позиції регуляторного органу зазначила: „Сьогодні ми бачимо на ринку, що за дозволеною ретрансляцією приховується суборенда. Хочеться чіткості щодо цих процесів. Оскільки суборенда заборонена, ми зобов’язані тими інструментами і можливими засобами, які на сьогодні маємо як державний орган, об’єктивно оцінювати ці процеси і вирівнювати їх в бік ясності і прозорості”.
Відповідаючи на запитання журналістів, Лариса Мудрак сказала, що конкурс на цю та інші частоти, щодо яких ухвалюватимуться подібні рішення, має бути оголошений упродовж найближчого часу.


Перейти до вмісту