Телерадіоорганізації Сумщини підготували програми про трагічні події часів Другої світової

03.07.2012

«Дзвін скорботи» – творчий проект під такою назвою реалізовується в місцевому ефірі телерадіоорганізаціями Сумщини. Його приурочено вшануванню пам’яті жертв Новослобідської трагедії, що сталася 70 років тому.

Трагічні події, які розгорталися 7 липня 1942 року в селі Нова Слобода Путивльського району, і нині приголомшують нас своєю жорстокістю. Того дня розлючені черговою поразкою війська фашистської Німеччини по-звірячому розправилися з мирними жителями. 586 мешканців села – від немовлят до людей похилого віку – окупанти закидали гранатами, розстріляли з автоматів, спалили живцем. Новослобідська трагедія, яку історики називають другою Хатинню, стала одним із найжахливіших злочинів гітлерівського окупаційного режиму проти українського народу.

До цієї дати місцевими мовниками планується, крім підготовки тематичних програм, широке висвітлення заходів, що відбудуться в області: мітингу-реквієму, проведення уроків пам’яті у дитячих таборах відпочинку області, виставок документів та матеріалів до 70-х роковин Новослобідської трагедії, що організовані в музеях та бібліотеках Сумщини.


Зберегти пам’ять про героїчні та трагічні сторінки нашої історії, донести правду про минуле до прийдешніх поколінь – моральний обов’язок кожного, вважають сумські медійники.