Телерадіокомпанію «РАІ» перевірять щодо дотримання нею Виборчого кодексу

08.04.2021

8 квітня Національна рада призначила ТОВ «Телерадіокомпанія «РАІ», м. Бурштин Івано-Франківської області, позапланову виїзну перевірку, щоб з’ясувати, чи дотримується ліцензіат частини сьомої статті 55 Виборчого кодексу України і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Йдеться про вимоги до показу передвиборної агітації.

Моніторингом компанії 24 березня зафіксовано трансляцію в ефірі телеканалу «РАІ» передвиборної агітації кандидата у народні депутати України Кошулинського Р.В., який зареєстрований в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України, без використання титрування та/або перекладу на українську жестову мову. Така агітація була в ефірі тричі: у часові проміжки з 18.43 до 18.45, із 19.56 до 19.58, із 21.17 до 21.19.

Нині чинне виборче законодавство встановлює вимогу про те, що матеріали передвиборної агітації з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації повинні бути титрованими та/або перекладеними на українську жестову мову з метою забезпечення їх доступності для осіб з порушеннями зору і слуху.

Водночас стаття 59 галузевого Закону вимагає від телерадіоорганізацій  дотримуватися законодавства України і вимог ліцензії.

Після проведення перевірки регуляторний орган ухвалить рішення відповідно до законодавчих вимог.