Телерадіокомпанія «РАІ» має сплатити штраф за порушення виборчого законодавства

28.05.2021

Національна рада призначила та провела позапланову виїзну перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «РАІ», м. Бурштин Івано-Франківської області, для  з’ясування, чи дотримується ліцензіат частини сьомої статті 55 Виборчого кодексу України і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». За результатами перевірки  було складено адміністративний протокол і передано його на розгляд суду. 

Моніторингом компанії 24 березня зафіксовано трансляцію в ефірі телеканалу «РАІ» передвиборної агітації кандидата у народні депутати України Кошулинського Р.В., який був зареєстрований в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України, без використання титрування та/або перекладу на українську жестову мову. Така агітація була в ефірі тричі: у часові проміжки з 18.43 до 18.45, із 19.56 до 19.58, із 21.17 до 21.19.

Розглядав цю справу суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Гаполяк Т.В. У Постанові суду зазначено, зокрема, що під час складення протоколу працівником Національної ради в Івано-Франківській області повністю дотримано вимоги статті 256 КУпАП, такий протокол складено уповноваженою особою, його форма та зміст повністю відповідають законодавству.

Суд визнав відповідальну особу – генерального директора  телерадіокомпанії «РАІ» Русиняка А. І.  винуватим у вчиненні правопорушень, передбачених частиною 1 статті 212-9 КУпАП, на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу. Розмір штрафу становить 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це – 170 грн. Також у дохід держави з пана Русиняка стягнено судовий збір у розмірі 454 грн.

Національна рада у своєму Звіті про  місцеві вибори 2020 року зазначала про необхідність внесення змін до Виборчого кодексу, зокрема і щодо суми штрафу за адміністративні правопорушення.