Телемережі «Уніка-TV» оголошено попередження

15.07.2016

Компанії «Телемережа «Уніка-TV» (супутниковий телеканал, логотип «Планета») 14 липня за результатами позапланової перевірки оголошено попередження.

Під час перевірки встановлено порушення телекомпанією частини сьомої статті 27 і абзацу десятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Так, в ефірі каналу транслювалися аудіовізуальні твори за участі персон, котрі внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, – Г. Лепса, В. Перфілової, О. Газманова, Л. Лещенка, Н. Варлей, С. П’єхи.

Визнавши порушення зазначених норм законодавства, Національна рада оголосила ліцензіату попередження і видала розпорядження про усунення порушень упродовж двох тижнів. Також вирішено звернутися до правоохоронних органів для з’ясування обставин мовлення телекомпанії в Автономній Республіці Крим, оскільки, як відомо, всі українські мовники були позбавлені можливості мовити на півострові. Водночас, за словами представника «Уніки-TV», телеканал «Планета» наявний у кабельних мережах провайдерів Криму.

Під час обговорення питання було зазначено, що Телемережа «Уніка-TV» подала позов до суду щодо неправомірності проведення Національною радою перевірки її мовлення. Суд першої інстанції виніс рішення на користь регуляторного органу.