Телекомпанія «Dobro» отримала попередження від регулятора

30.09.2016

Цифровому мовнику ТОВ «ТРК «Нові комунікації» (логотип «Dobro»), м. Київ, оголошено попередження за недотримання норм мовлення у дні скорботи і пам’яті та трансляцію фільму з ознаками розпалювання національної ворожнечі між українським та польським народами. Відповідне рішення ухвалено Національною радою під час засідання 29 вересня.  

 Перевірка телеканалу «Dobro» виявила, що мовник протягом доби 25 травня, що був оголошений Днем скорботи і пам’яті у зв’язку з 90-річчям з дня вбивства Симона Петлюри, не подавав інформацію про День пам’яті раз на дві години. Такий факт є порушенням пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Також ліцензіат транслював фільм «С востока», що містив висловлювання, які мають ознаки розпалювання національної ворожнечі між українським та польським народами. Щодо цього фільму Український інститут Національної пам’яті у листі до Національної ради звертає увагу на контент стрічки, який має агітаційний характер: поширює радянські пропагандистські концепції та не може сприяти залагодженню конфліктів у суспільстві, міжнаціональній злагоді та подоланню існуючих у суспільстві стереотипів.