Телекомпанія «Антена» таки подала інформацію про медіа-власність і регулятор видав їй нову ліцензію

21.04.2016

Національна рада на засіданні 21 квітня вдруге розглянула заяву ТОВ «Телекомпанія «Антена», м. Черкаси, щодо видачі нової ліцензії на кабельне мовлення. Оскільки компанія виконала рекомендацію регулятора і подала повну інформацію про медіа-власність, було ухвалено позитивне рішення про видачу дозвільних документів на мовлення в кабельній мережі терміном на 10 років.

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук нагадала передісторію ситуації щодо припинення мовлення телеканалом «Антена» через закінчення терміну дії ліцензії. Вона розповіла, що телекомпанія не виявила бажання продовжити чинну ліцензію на кабельне мовлення,  натомість подала документи для отримання нової, на нову юридичну особу, засновником  якої стала громадська організація. Однак документи було подано зі значними вадами, зокрема, не дотримано всіх умов законодавства щодо розкриття кінцевого бенефіціарного власника  компанії. «Це недбалість і неповага до своїх глядачів», – зауважила заступник голови Національної ради Уляна Фещук.

Замість того, щоб швидко усунути недоліки і подати виправлені документи, представники компанії поширили у ЗМІ інформацію про перешкоджання діяльності та здійснення тиску.  14 квітня, коли питання вперше слухали на засіданні, Національна рада залишила заяву телерадіоорганізації без розгляду. Також представникам мовника було  рекомендовано не зволікаючи підготувати всі необхідні документи, передбачені чинними  нормами.

Телекомпанія «Антена» упродовж 10 календарних днів подала до Національної ради документи, які відповідали вимогам щодо прозорості структури власності. Тому регуляторний орган повторно розглянув заяву мовника і з огляду на те, що в документах було дотримано всіх вимог законодавства, ухвалив рішення видати ТОВ «Телекомпанія «Антена» ліцензію на здійснення кабельного мовлення.

Голова Національної ради Юрій Артеменко підсумовуючи сказав: «Хочу висловити подяку нашому представнику в Черкаській області Надії Горбаченко, яка проявила принциповість у цьому питанні».