Телеканали «RTG TV», «Ретро» і «Киноклуб» вилучені з переліку дозволених для ретрансляції

14.04.2016

Російські телеканали «RTG TV (Russian Travel Guide)», «Ретро» і «Киноклуб» рішенням Національної ради 14 квітня вилучені із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Під час моніторингу іноземної програми «RTG TV (Russian Travel Guide)» було зафіксовано в період з 11 години 4 березня до 24 години 5 березня 2016 року 123 факти трансляції заставки у формі плашки з надписом «Фильм был создан до включения Республики Крым и Севастополя в состав России». Хронометраж заставки – 10 секунд. Крім того, транслювалася ефірна заставка «Откройте мир. Путешествуйте по России» з демонстрацією віртуальної карти регіонів країни, яка охоплює територію тимчасово окупованої ВЕЗ Крим.

На телеканалах «Ретро» і «Киноклуб» розміщувалися фільми та передачі за участі артистів, яких внесено Міністерством культури України до переліку осіб, які загрожують національній безпеці України, Зокрема, це фільми із акторами С. Безруковим, Ф. Бондарчуком, М. Боярським, Ж. Депардье, Д. Харатьяном.

Оскільки зазначені факти свідчать про ознаки порушень статті 28 Закону України «Про інформацію» (телерадіоорганізація зловживає правом на інформацію і використовує її для посягання на територіальну цілісність України) і частини другої статті 6, частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», телеканали «RTG TV (Russian Travel Guide)», «Ретро» і «Киноклуб» вилучено із переліку програм, які можуть транслюватися на території України.

Голова Національної ради Юрій Артеменко під час розгляду цього питання на засіданні регуляторного органу наголосив, що дистриб’ютори повинні вчасно й належним чином  інформувати правовласників телепрограм про зміни до українського законодавства, аби ті  могли відповідно реагувати. Також дистриб’ютори мають інформувати провайдерів програмної послуги про рішення, ухвалені Національною радою щодо вилучення телевізійних каналів із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.