Телеканалу «Україна» оголошено попередження за трансляцію передачі, що може зашкодити дітям

18.05.2017

Національна рада розглянула результати позапланової перевірки ТОВ «ТРК «Україна» (телеканал «Україна»), м. Донецьк, і оголосила телемовнику попередження за порушення абзацу восьмого частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28, частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Моніторинг ліцензіата, проведений у зв’язку зі зверненням до регулятора ГО «Детектор медіа», зафіксував в ефірі телеканалу 06.02.2017 з 19:45 до 21:00 трансляцію передачі «Говорить Україна» зі сценами з наслідками насилля, демонструванням крові, понівеченого людського тіла.

У зв’язку з цим мовнику було призначено позапланову перевірку, яка встановила, що зазначена передача не мала спеціального попередження та позначення щодо змісту безпосередньо перед її трансляцією. В ефірі передача була у вечірній час – до 23.00, коли вона доступна для перегляду дітьми. Сцени, що викликають жах, із відвертим показом результатів насилля (скривавлене обличчя вбитого 17-річного хлопця з виколотим оком) були продемонстровані одразу на початку передачі – на першій хвилині трансляції.

Регуляторний орган визнав порушення телерадіокомпанією «Україна» низки статей Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і застосував до мовника санкцію «оголошення попередження». Також керівництву компанії вказано на неприпустимість порушень чинного  законодавства надалі.