Телеканалу «UΛ: ПЕРШИЙ» оголошено попередження

11.03.2021

11 березня Національна рада застосувала санкцію «оголошення попередження» до АТ «НСТУ», м. Київ (логотип «UΛ: ПЕРШИЙ») через трансляцію реклами алкоголю з недотриманням правил рекламної діяльності і спонсорства та невиконання умов ліцензії і програмної концепції мовлення.

Телеканал «UΛ: ПЕРШИЙ» 11 травня 2020 року не дотримався визначеної програмної концепції мовлення, оскільки зменшив мінімальну частку національного аудіовізуального продукту. За ліцензією його обсяг в ефірі мовника має становити не менше 19 год. 30 хв./добу (81,25% від загального обсягу мовлення), однак моніторинг Національної ради виявив лише 16 год. 09 хв./добу (67%). Таким чином, ліцензіат порушив частину сьому статті 27 та частину восьму статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

У період із 6 липня по 2 серпня 2020 року «UΛ: ПЕРШИЙ» також кожного дня у вечірній час після 23:00 транслював рекламний ролик алкогольного напою торгової марки «Marengo» з недотриманням пунктів а), е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»  та абзацу п’ятого частини четвертої статті 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Національна рада зобов’язала АТ «НСТУ» привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства у термін протягом місяця з дня ухвалення рішення. У зв’язку з виявленими у діяльності ліцензіата порушеннями абзацу п’ятого частини четвертої статті 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» регулятор також вирішив звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із проханням вжити відповідних заходів реагування, передбачених чинним законодавством.  

Присутній на засіданні представник ліцензіата – член правління АТ «НСТУ», Микола Чернотицький визнав виявлені порушення та повідомив, що компанією вже проведено роботу щодо їх усунення. Зафіксовані відхилення від передбаченої програмної концепції збалансовано. Стосовно ж трансляції реклами алкоголю було вжито адміністративні заходи, зокрема, звільнено працівника, з вини якого було допущено це порушення.