Телеканалу СТБ призначено позапланову перевірку

23.12.2016

Національна рада на засіданні 22 грудня розглянула результати моніторингів ефіру мовлення «Міжнародного медіа центру – СТБ», м. Київ, і призначила позапланову перевірку.


Це вже друга позапланова перевірка телеканалу СТБ, що призначена у 2016 році у зв’язку ознаками порушення норм законодавства, які стосуються захисту дітей у медіа. Результатом першої стало застосування до мовника санкції «оголошення попередження» (рішення №1733 від 28 липня 2016 року).


Здійснюючи контроль за виконанням мовником цього рішення, яким, зокрема, передбачено неприпустимість порушень чинного законодавства надалі, були проведені моніторинги в періоди із 5 по 9 жовтня та із 7 по 13 листопада 2016 року. В ефірі СТБ було зафіксовано інформацію, що може зашкодити неповнолітній аудиторії та має ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме абзацу восьмого частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28, частини другої статті 62. Цими нормами передбачено, що телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми і передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 6.00 та на каналах з обмеженим доступом.

Крім цього, до регуляторного органу звернулася Міжнародна громадська організація «Асоціація журналістів, видавців і мовників християн «Новомедіа» зі скаргою на контент окремих програм цього мовника.


Після проведення перевірки регуляторний орган розгляне її результати на засіданні й ухвалить відповідне рішення.