Телеканалу «Максі-ТВ» призначено перевірку через ознаки поширення розпалювання ненависті, національної та релігійної ворожнечі у висловлюваннях Петра Симоненка

10.06.2021

Національна рада на засіданні 10 червня призначила позапланову безвиїзну перевірку телеканалу «Максі-ТВ» (ТОВ «НАША ПРАГА», м. Київ)  через  висловлювання в ефірі Петра Симоненка, які можуть розпалювати релігійну і національну ненависть та ворожнечу, загострювати й дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні. Регулятор з’ясує, чи порушено мовником вимоги чинного законодавства.

Так, моніторингом телеефіру «Максі-ТВ» за 4 травня 2021 року зафіксовано пряму трансляцію передачі «Марафон» із ведучими Артемом Нікіфоровим і Ольгою  Веремій, у якій брав участь народний депутат України ІІ-VІІ скликань Петро Симоненко. Упродовж всієї передачі гість програми висловлював думки, що мають ознаки розпалювання релігійної і національної ворожнечі та ненависті.  Передача повторно транслювалася в ефірі 5 травня.

Цього разу об’єктом негативних та зневажливих висловлювань П. Симоненка стала Православна церква України.  У передачі неодноразово повторювалися твердження, що виходять за межі критичного ставлення до релігійних переконань значної кількості громадян України, віруючих цієї церкви, а також критичної оцінки діяльності самої церкви. Промовцем було безпідставно акцентовано увагу глядачів телеканалу на тому, що діяльність Православної церкви України має агресивний, антисоціальний та злочинний характер, оскільки вона «розколює православ’я», функціонує «для того, чтобы расколоть украинское общество, подчинить часть тех, кто обслуживает нынешний режим», з метою «подчинить духовную сферу тем, кто обслуживает сегодня и формирует режим профашистского толку в Украине», «пытается захватывать те же самые храмы и расколоть приходы».

 Петро Симоненко у своїх висловлюваннях використовував наративи Російської Федерації щодо бойових дій на сході країни, називаючи їх «гражданскою войной», дискримінаційні, образливі та провокаційні терміни з негативною конотацією «режим профашистского толка», «политика государственной фашизации», «путь неофашизма» «неофашисты и организованная преступность» стосовно політичного керівництва країни, Збройних сил України та правоохоронних органів, союзників України у боротьбі з російською агресією, Православної церкви України з метою затаврувати їх, порівнюючи із загальновизнаними історичними прикладами і зразками людиноненависництва, з метою посіяти страх і ненависть як до окремих громадян України, так і держави загалом, розпалити національну ненавистьзагострити та дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні.  

Таким чином, регулятор  у період  з 29 червня по 9 липня 2021 року включно проведе перевірку «Максі-ТВ» щодо дотримання ним абзацу четвертого частини другої статті 6  та  пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та після цього ухвалить рішення згідно з чинними нормами законодавства.

Також Національна рада цього дня ухвалила два рішення про стягнення штрафу із ліцензіата ТОВ «НАШ 365», м. Київ (логотип «НАШ»), програми якого постійно транслює «Максі-ТВ», за порушення норм законодавства, що стосується розпалювання ворожнечі й поширення в ефірі наративів російської пропаганди у висловлюваннях Євгена Балицького (передача «Марафон» за 4 лютого 2021 року) та заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та мову ворожнечі і ненависті, що містилися у висловлюваннях Вадима Рабіновича (передача «Наш ранок» від 3 лютого 2021 року). Крім того, телеканалу «НАШ» за ознаками подібних порушень призначено ще дві перевірки.