Телеканалу «К2» призначено позапланову безвиїзну перевірку

30.09.2021

30 вересня Національна рада призначила позапланову безвиїзну перевірку ТОВ «Телеканал «К2» (логотип «К2»), м. Київ, через висловлювання ведучого, що вказує на територіальну приналежність тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим (АРК) до складу Російської Федерації (РФ).

Моніторингом мовлення ефіру телеканалу «К2» за 25 вересня цього року регулятор зафіксував у проміжок часу між 22:13 та 23:00 трансляцію запису передачі про дизайн та ремонт дачних будинків «Дачна відповідь» («Дачный ответ»). У прикінцевому копірайті виробником передачі зазначено російську компанію – ООО «ТЕЛЕЦЕХ», РФ, г. Москва (мовою оригіналу).

У фрагменті цієї передачі прозвучало висловлювання ведучого, яке чітко вказує на те, що він констатує факт територіальної приналежності Автономної Республіки Крим до Російської Федерації: «Самая еффектная в новой гостиной – вот эта стена. Ажурные панели сделаны из МДФ методом лазерной резки по эскизам автора проекта Наталии С. Подобные решетки можно встретить и в старинных арабских или турецких дворцах, в том числе и в России, например, в Бахчисарайском дворце в Крыму».

Поширення в ефірі українського загальнонаціонального телеканалу інформації про те, що АРК є частиною РФ, сприяє формуванню серед аудиторії мовника усвідомлення правомірності окупації української території, а саме Автономної Республіки Крим, країною-агресором. Це є ознакою порушення ліцензіатом вимог абзацу дев’ятого частини другої статті 6, пунктів а) і в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Позапланову безвиїзну перевірку ТОВ «Телеканал «К2», відповідно до ухваленого Національною радою рішення, буде проведено з 19 жовтня по 1 листопада цього року. До 21 жовтня ліцензіат повинен надіслати на адресу регулятора документи та матеріали, необхідні для проведення перевірки.