Телеканалу «ІСЛАНДІЯ» оголошено попередження, бо він не веде супутникового мовлення

02.09.2021

Національна рада на засіданні 2 вересня розглянула результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «ІСЛАНДІЯ», м. Буча Київської області (супутникове мовлення, логотип «ІСЛАНДІЯ» (комбіноване)), і вирішила застосувати до ліцензіата санкцію «оголошення попередження» з огляду на відсутність мовлення.

Фахівці регуляторного органу 22 липня цього року здійснили позапланову виїзну перевірку товариства на підставі результатів моніторингу його мовлення за 30 червня. Під час перевірки було встановлено, що «ІСЛАНДІЯ» не здійснює супутникового мовлення за вказаними у його ліцензії технічними параметрами.

Водночас було з’ясовано, що програма наявна в мережах провайдерів програмної послуги і на ОТТ-платформах. Ліцензіат створює телевізійну програму обсягом 24 години на добу і через оператора телекомунікацій ТОВ «Космонова» на підставі угоди доставляє її до провайдерів програмної послуги і ОТТ-платформ.

Такі зміни у своїй діяльності компанія пояснює тимчасовими проблемами з розрахунками за угодою з оператором супутникового ретранслятора ОАО «АЗЕРКОСМОС», які товариство планує незабаром усунути.

Зафіксовані факти вочевидь є ознакою порушення мовником вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Регуляторний орган  оголосив ліцензіату попередження та зобов’язав його увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства протягом місяця.