Телеканалу «Інтер» на звернення громадянина призначено позапланову перевірку

22.02.2018

22 лютого Національна рада, розглянувши звернення громадянина Ковбика М.М. та результати моніторингу телеканалу «Інтер» за ліцензіями на загальнонаціональне мовлення в багатоканальній мережі МХ-1 та загальнонаціональне ефірне мовлення, призначила телеканалу позапланову перевірку через трансляцію фільмів за участі артистів, що внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Так, в ефірі телеканалу 27 січня, 3, 4, 10, 11 лютого цього року демострувалися фільми «Вертикаль», «Місце зустрічі змінити не можна», «У пошуках капітана Гранта» – режисер Станіслав Говорухін, «12 стільців», «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика» – за участі Наталії Варлей,  «По вулицях комод водили» за участі Валентини Тализіної.

Демонстрування фільмів за участю осіб, прізвища яких внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці є ознакою порушення вимог абзацу десятого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59  Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Національна рада водночас звернеться до Державного агентства України з  питань кіно, щоб з’ясувати, яким чином видавалися прокатні посвідчення на зазначені фільми, і до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.