Телеканалу «Гамма-консалтинг» призначено позапланову перевірку через висловлювання Петра Симоненка

12.05.2016

НАЦІОНАЛЬНА РАДА, РЕАГУЮЧИ НА ЧИСЛЕННІ ЗВЕРНЕННЯ ГЛЯДАЧІВ З ПРИВОДУ ВИСТУПУ ЛІДЕРА ЗАБОРОНЕНОЇ В УКРАЇНІ КОМУНІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ ПЕТРА СИМОНЕНКА ТА ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГІВ ПРОГРАМ МОВНИКА, ЩО ЗДІЙСНЮВАЛИСЯ 9 І 10 БЕРЕЗНЯ ТА 1 КВІТНЯ І 9 ТРАВНЯ 2016 РОКУ, ПРИЗНАЧИЛА ПОЗАПЛАНОВУ ПЕРЕВІРКУ ТОВ «ГАММА-КОНСАЛТИНГ».

Національна рада, реагуючи на численні звернення глядачів з приводу виступу лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка та за результатами моніторингів програм мовника, що здійснювалися 9 і 10 березня та 1 квітня і 9 травня 2016 року, призначила позапланову перевірку ТОВ «Гамма-консалтинг», власником якого є син цього одіозного політика.


Так, у змісті передач «Опозиційна думка» і «Наголос. Підсумки», учасником яких був Петро Симоненко, представлений лідером Лівого руху України, зафіксовано ознаки порушення вимог абзацу чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», частини другої статті 9 цього Закону і частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

Зокрема цими нормами передбачено:

не допускається використання телерадіоорганізацій для здійснення інших вчинків, за якими наступає кримінальна відповідальність, оскільки у висловлюваннях наявні ознаки злочину, передбачені статтею 161 Кримінального кодексу України, а також наводиться сумнівна інформація суб’єктивного характеру, що спотворює дійсність, створює у глядачів хибну уяву про те, що насправді відбувається в Україні;

-мовник не має права розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні, злочинний характер націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті;

інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Під час обговоренняпитання голова Національної ради Юрій Артеменко сказав, що також до регуляторного органу листом звернулася Служба безпеки України з проханням здійснити аналіз ефіру передач цього мовника.

Отже, компанії призначено позапланову перевірку. Крім цього, регулятор звернеться до незалежних експертів для отримання висновків щодо наявності в ефірі мовника порушень чинного законодавства. Після цього на засіданні буде ухвалено виважене рішення.