Телеканалу «BUSINESS» оголошено попередження

09.12.2016

Національна рада оголосила попередження ТОВ «ТРК «Погода ТБ», м. Київ (логотип «BUSINESS») через порушення рекламного законодавства. Відповідне рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 8 грудня.

 Оскільки моніторинг, проведений 21 вересня, зафіксував ознаки порушень Законів України «Про телебачення і радіомовлення» і «Про рекламу», телеканалу 27 жовтня було призначено позапланову перевірку.

 Перевірка встановила, що ТРК «Погода ТБ» здійснює ретрансляцію телемагазину «Коштовна крамничка», що не передбачено ліцензією і є порушенням норм частини сьомої статті 27 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 Також було зафіксовано, що передача «Коштовна крамничка» має оригінальну ідентифікацію «Koshtovnatv. Ювелирный телемагазин» і загальний хронометраж – 1 годину. В ефірі телеканалу «BUSINESS» вона транслювалась окремими частинами, які в день моніторингу ідентифікувалися заставкою «реклама» і титрами «телепродаж» і тривали 9 хвилин. Це є порушенням частини сьомої статті 5-1 Закону України «Про рекламу», оскільки ним передбачено, що трансляція телепродажу, що здійснюється не спеціалізованими з телепродажу каналами мовлення, у вигляді окремої програми та/або передачі (телемагазину) повинна мати безперервну мінімальну тривалість 15 хвилин.

 Національна рада визнала порушення ТРК «Погода ТБ», оголосила їй попередження і зобов’язала протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Також регулятор звернеться до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із проханням вжити заходів у межах компетенції, передбаченої чинним законодавством.