Телеканалу «112 Україна» призначено позапланову перевірку

02.07.2020

2 липня Національна рада вирішила призначити позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ» – супутниковий телеканал, логотип «112 Україна». Мовника перевірять в контексті поширення  закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також обов’язку телерадіоорганізацій поширювати об’єктивну інформацію.

Моніторингом регуляторного органу в ефірі телеканалу 22 – 24 червня зафіксовано проілюстровану фотопортретом і друкованими словами народного депутата України Віктора Медведчука підводку-коментар до телепередач «LIVE» і «ПРАЙМ». Вона звучала 22 і 23 червня – 5 разів, 24 червня – один раз.

У своєму коментарі Віктор Медведчук схвально оцінює ініціативи російського президента в міжнародній політиці і висловлює оптимізм щодо їх реалізації.

Ці свої думки Віктор Медведчук виклав журналістам «Російської газети», яка є друкованим органом уряду Російської Федерації, щодо статті президента Російської Федерації Володимира Путіна, опублікованої 18.06.2020 в американському журналі «The National Interest». У ній ішлося про трактування російським президентом причин Другої світової війни, глобальні наслідки і переосмислення в сучасному глобалізованому суспільстві.

У зазначеній статті Володимир Путін поклав відповідальність за початок війни, крім нацистської Німеччини, на провідні держави того часу – Великобританію, Францію, Польщу. Зовнішньополітичні відомства Великобританії, Польщі, Латвії, Естонії та інших країн розкритикували статтю Путіна, звинувативши російського президента в спотворенні історичних фактів.

В ефірі телеканалу «112 Україна» цю підводку щоразу коментували нові експерти, запрошені до студії.

Також Віктор Медведчук у ще одному коментарі, що звучить в ефірі мовника, оцінює ініціативу президента країни-агресора як таку, що дасть змогу припинити численні інсинуації на адресу Радянського Союзу. Тобто в передачі звучить лише позиція, яку нині відстоює офіційна Москва, і яка не дає всебічного аналізу і трактування політики Радянського Союзу у Другій світовій війні.

У жодному виступі ведучих чи промовах гостей телепередач «LIVE» і «ПРАЙМ» упродовж 22 – 24.06.2020 не було подано інформації та оцінки в контексті актуальної на сьогодні ситуації зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Крім схвального коментаря Віктора Медведчука з ознаками популяризації та пропаганди глави держави-агресора, редакція телеканалу не забезпечила трансляції інших думок, поглядів, спростування, заперечення чи інших форм повідомлень, які б пояснили чи дали підстави для суспільної дискусії з порушеного питання, чим аудиторію обмежено виключно однією точкою зору.

Продемонстрована в ефірі телеканалу «112 Україна» позиція Віктора Медведчука стосовно статті Володимира Путіна у контексті подій в Україні є сприятливою для російського уряду, такі висловлювання забезпечують інформаційну підтримку дій російського керівництва в умовах збройної агресії проти України і загрожує створенням серйозної міжнародної напруженості, що становить загрозу національній безпеці України.

Зважаючи на викладене, Національна рада під час позапланової перевірки вивчить, чи дотрималося ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ» абзацу четвертого частини другої статті 6 і пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», і ухвалить рішення відповідно до вимог чинного законодавства.