Телеканалу «112 Україна» призначено позапланову перевірку через поширення необ’єктивної інформації і висловлювань, що містять риторику ворожнечі

12.02.2021

Рішенням Національної ради 12 лютого ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ» (супутниковий телеканал «112 Україна»), м. Київ, призначено позапланову безвиїзну перевірку. Її буде проведено на підставі моніторингу ефіру мовника за 29 – 31 січня цього року.

29 січня 2021 у прямому ефірі телеканалу транслювалася передача «Голос народу», учасником якої став політичний діяч України, перший секретар Центрального Комітету Комуністичної партії України, народний депутат України ІІ-VII скликань Петро Симоненко. Ця передача вийшла в ефір також у повторах 30 (двічі) та 31 січня 2021 року.

Петро Симоненко у своєму виступі припустився висловлювань, які спрямовані на компрометацію Збройних сил України, інших збройних формувань і політичного керівництва України, створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної ситуації, створення додаткової напруженості в суспільстві та протестних настроїв серед громадян, розпалювання національної ворожнечі.

Альтернативного погляду на питання, яке є чутливим для національної безпеки України і забезпечення прав та свобод громадян України, ліцензіатом надано не було. Ведучі передачі не спростували і не поставилися критично до жодного висловлювання політика, щоб забезпечити надання глядачам достовірної та повної інформації, зокрема, не вжили жодних дій, щоб зупинити риторику, яка містить мову ворожнечі.

У повторі передача вийшла в ефір без змін чи редакційної модерації, хоча повторна трансляція передач у запису передбачає можливість перевірки достовірності поширеної інформації, обов’язок творчих працівників перевіряти достовірність і об’єктивність поширюваної інформації, не допускати поширення інформації, яка має ознаки закликів до розпалення ворожнечі та відповідальність за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Таким чином, під час перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ» буде з’ясовано, чи дотримався мовник вимог абзацу четвертого частини другої статті 6; пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

Перевірку буде проведено в період із 26.02.2021 по 12.03.2021.